Connect with Us

Dovedan i zhgënjyer pas barazimit ndaj Luftëtarit/ Ja pse nuk e aktivizova Hidin dhe Bicajn

Sport

Dovedan i zhgënjyer pas barazimit ndaj Luftëtarit/ Ja pse nuk e aktivizova Hidin dhe Bicajn

Publikuar

-

Bylisi nuk arriti më shumë se barazimi në transfertë ndaj Luftëtarit. Në prononcimin pas ndeshjes, për emisionin “Gol pas Goli”, trajneri Dovedan u shpreh i zhgënjyer duke deklaruar:

“Kemi probleme shumë. Problemi më i madh është se nuk po gjejmë lojtarin që të shënojë. Kemi pasur 3 raste në pjesën e parë. Nuk shënuam, më pas pësuam një gol. Nuk di çfarë të them.

Fillimi i fazës së dytë, ato 4 ndeshjet e para ku nuk morëm pikët që donim për shumë arsye, kjo ka bërë që ekipi të kaloj një ngërcc nga ana psikologjike.

Hidi ka kaluar një mini-krizë. Kam dashur ta ndihmojë duke e lënë pushim. Bicaj ka pasur problemën me gjurin. E lashë jashtë, sepse ashtu e pashë të arsyeshme.

Lojtarët kanë ardhur që të na ndihmojnë, por nuk janë në pritshëmitë e duhura. Puna e ambientimit është e vështirë. Deri në këto momente nuk është se na kanë ndihmuar shumë. Shpresoj ta bëjnë në pjesën e mbetur të kampionatit.

Vuajmë shumë me ekipet që kemi poshtë vete. Vuajmë shumë kur ekipet e vogla na mbyllen. Me ekipet e mëdha, përfitojmë nga gabimet e kundërshtarëve. Kemi marrë shumë pikë me ekipet e mëdha. Me ekipet e vogla e kemi shumë të vështirë, na mbyllen mbrapa”, u shpreh Dovedan.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: