Connect with Us

E habitshme/ Trajneri serb lë në stol futbollistin më të mirë të Shqipërisë

Kombëtare

E habitshme/ Trajneri serb lë në stol futbollistin më të mirë të Shqipërisë

Publikuar

-

Verona ka udhëtuar drejt Sampdorias për të luajtur ndeshjen e javës së kaluar, e cila u shty për shkak të koronavirusit. Të dyja klubet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku surprizon ai i trajnerit serb, Ivan Juriç. Ky i fundit ka vendosur të lërë në stol titullarin e përhershëm, Marash Kumbullën. Mbrojtësi shqiptar ka bërë një sezon të shkëlqyer dhe ka tërhequr pas vetes shumë emra të njohur skuadrash, teksa shihet si një lojtar i së ardhmes.

Por kreu i pankinës së Veronës ka zgjedhur ta ulë në stol në takimin e sotëm, duke krijuar disi habi në opinionin sportiv. Ende nuk duhen arsyet që kanë shtyrë Juriç për të marrë një vendim të tillë, pasi edhe mediat italiane nuk kanë një përgjigje nëse ka qenë një zgjedhje e vetë trajnerit apo ka qenë i detyruar për shkak të ndonjë shqetësimi që Kumbulla mund të ketë shfaqur. Gjithsesi duhet të presim deri në fund të 90 minutave për tu njohur me motivet e uljes në stol të Marash Kumbullës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë. Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë. Në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE