Connect with Us

Familja bardheblu bëhet bashkë, turne në nderim të legjendës Ali Mema

Sport

Familja bardheblu bëhet bashkë, turne në nderim të legjendës Ali Mema

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme mori jetë në kryeqytet turneu i organizuar në nder të ish-futbollistit të Tiranës, Ali Mema. Legjenda bardheblu u nda nga jeta një vit më parë, teksa pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin shumë figura që kanë dhënë kontribut me ngjyrat bardheblu. Ish-trajneri i Tiranës dhe i biri i të madhit Ali Mema, Ardiani foli në cermoninë hapëse, teksa nuk mund të mungonte edhe Sulejman Mema. Trajneri aktual Emmanuel Egbo, Nevil Dede, Krenar Alimehmeti e Florian Riza u bënë bashkë në nderim të ish-lojtarit.

Turneu do të vijojë deri në fund të marsit, teksa 16 ekipe do të zhvillojnë ndeshjet përkatëse në katër grupe. Pas prezantimit, dje janë zhvilluar edhe tre duelet e programuara, teksa ato janë gjykuar nga arbitri i FIFA-s për mini-futboll, Kreshnik Hakrama. Dy asistentet e tij ishin Disela Lekgegaj dhe Bajame Xhaja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: