Connect with Us

“Fitoni ndaj Bylisit dhe quajeni punë të kryer…”, tifozët e Tiranës mendojnë për titullin

Sport

“Fitoni ndaj Bylisit dhe quajeni punë të kryer…”, tifozët e Tiranës mendojnë për titullin

Publikuar

-

Tirana ia doli të triumfonte 1-0 ndaj Laçit, duke arritur +9 pikë nga ndjekësit. Një triumf që vleen më shumë se tre pikë, duke parë tashmë që ekipi i Egbo ka nisur ”arratinë”. Menjëherë pas ndeshjes, tifozët bardheblu nuk kanë kursyer lëvdatat për skuadrën, të cilat i kanë shprehur në faqen zyrtare. ”Urime” dhe ”Të vazhdojmë kështu” ishin mesazhet kryesorë të lëshuara nga lojtari i 12-të. Natyrisht, duke shpresuar se paraqitjet pozitive duhet të vijojnë.

Ka nga ata që besojnë se një fitore eventuale me Bylisin, përkthehet automatikisht në ngritjen lart të trofeut të Superligës. Tirana po rikthehet dhe ata që janë në shkallët e stadiumit kishin vite që e prisnin këtë gjë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: