Connect with Us

Flamurtari bëri surprizën në Durrës/ Zv.trajneri: Ardhja e atyre ka ndryshuar ekipin

Sport

Flamurtari bëri surprizën në Durrës/ Zv.trajneri: Ardhja e atyre ka ndryshuar ekipin

Publikuar

-

Flamurtari arriti të merrte një pikë të rëndësishme ndaj Teutës në barazimin 1-1. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, në vend të trajnerit Troisi, foli zv.trajneri Dritan Resuli.

Barazimi ndaj Teutës? “Ka qenë një nga ndeshjet tona më të mira deri më tani. Sa mundësi kemi pasur kemi përgatitur këtë ndeshje dhe bëm disa modifikime duke parë mungesën e Ribajt. Çunat i bën shumë mirë detyrat edhe pse Teuta na mbajti disi në presion. Pas golit të barazimit krijuam disa raste që mund edhe të shënonim.

Faza e dytë patëm prurje dhe afrimi i brazilianëve i ka dhënë ndryshim në fazën sulmuese, por na ka penalizuar mungesa e lojtarëve dhe kemi ndryshuar shumë lojtarë në rolet e tyre”.

A e mban dot këtë ekip për sezonin tjetër? “Unë flas për gjendjen aktuale të skuadrës, plus kemi shpresa të një grup i ri i lojtarëve që po rritet, por nuk jam unë person i duhur për këtë përgjigje”, u shpreh Resuli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: