Connect with Us

Ibrahimovic nuk mjafton, Milani turpërohet nga Genoa në stadiumin bosh

Seria A

Ibrahimovic nuk mjafton, Milani turpërohet nga Genoa në stadiumin bosh

Publikuar

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Serie A, ku rezultatet surprizë dhe përmbysjet e çmendura nuk munguan. Milani u mposht në San Siro nga skuadra e Genoas, me rezultatin 1-2.

Sulmuesi maqedonas, Goran Pandev, shënoi që në minutën e shtatë të sfidës, për të kaluar miqtë në avantazh. Genoa do të shënonte përsëri në pjesën e parë, me anë të Cassata në të 41-ën. Golin e vetëm për Milanin do ta shënonte Ibrahimovic në minutën e 77-të, por kuqezinjtë nuk arritën ta barazonin takimin në minutat e mbetura.

Ndehja tjetër mes Sampdorias dhe Hellas Verona, u mbyll me rezultatin 2-1. Vendasit përmbysën Veronën, me miqtë që shënuan të parët në portën e skuadrës nga Xhenoa.

Zaçagni realizoi i pari, kurse heroi ishte Quagliarella me dy gola të shënuar, atë të fitores me penallti. çuditërisht në takimin e sotëm nuk ishte titullar Marash Kumbulla, por vetëm Amir Rrahmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: