Connect with Us

“Jo gjithmonë fitohet ne fat”, Mema këshillon Egbonë: Tirana duhet të …

Sport

“Jo gjithmonë fitohet ne fat”, Mema këshillon Egbonë: Tirana duhet të …

Publikuar

-

Ish-trajneri i Tiranës Ardian Mema analizoi se ish-skuadra bardheblu fitoi ndaj Laçit pas pozicionimit të Agustin Torasës mes mesfushës dhe mbrojtjes, duke arritur t’u shmangej futbollistëve laccianë.

Në studion e “Sport News Plus” të “News 24”, Mema këshilloi teknikun e Tiranës Egbo të detyrojë ekipin të luftojë më tepër në fushë, pasi jo gjithmonë fitohet me fat.

“Një ndeshje duhet ta lexosh stastikisht, rastet për të shënuar, përbëjnë diferencën me kundërshtarin. Tirana nuk e kishte këtë. Nga minuta 20-ë e pjesës së parë Tirana mori kontrollin e ndeshjes. Lacci u la territorir. Në ¾ e fushës e ka kontrolluar ndeshjen si dëshironte vetë. Torasa luante në dy linja. Ai u ikte nga sytë kundërshtarëve. Në këto kushte, Tirana shfrytëzoi momentin dhe lëshimin e territorit nga Lacci.

Manovra e trajnerit të Laccit mendoi që mund të funksiononte. Me ata u kam thënë lojtarëve, kur një ekip të lëshon territorin ke më shumë mundësi për të shënuar. Mund të kesh raste më tepër. Tirana shfrytëzoi momentin e duhur.

E kam sugjerim për Egbonë. Jo gjithmonë fiton me fatin. Vjen dhe fati i keq. Uroj që fati i keq të vijë sa më vonë. Duhet të djersisin më shumë dhe të këmbëngulësh”, deklaroi Mema.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: