Connect with Us

Meritonim një pikë sot/ Ja me kë e ka “inatin” Cungun pas humbjes ndaj Tiranës

Sport

Meritonim një pikë sot/ Ja me kë e ka “inatin” Cungun pas humbjes ndaj Tiranës

Publikuar

-

Laçi u mund minalisht ditën e sotme 1-0 nga Tirana. Një gol i Ngoo i dha fitoren e radhës bardhebluve që vazhdojnë marshimin për titull. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, foli dhe trajneri Armando Cungu i cili u shpreh:

“Fitoret e njëpasnjëshme rrisin shumë moralin e çdo ekip. Siç themi ne në Shkodër mos të bëhesh orteg se nuk di të ndalësh më pastaj. Tirana meriton kompliment për paraqitjen e sotme. Pjesën e parë ishim më mirë se kundërshtari, ndërsa në të dytën ishte një lojë e barabart. Fati nuk ishte me ne sot dhe djemt meritojnë komplimente për paraqitjen e sotme. Nuk kthejë sytë për të parë rezultatet e kundërshtarëve, por shikoj vetëm skuadrën time. Duke parë që edhe rivalët tanë janë ndalur është një javë pozitive për ne.

Mendoj se ekipi ka cilësi dhe individë të caktuar që bëjnë diferencën edhe pse për mua e rëndësishme për mua është grupi. Futbolli është i tillë dhe nuk ishte e lehtë të luhesh ndaj Tiranës dhe sot mendoj se meritonim një pikë.

Duke patur parasysh që duhej një ndeshje me ritëm sot dhe kundërshtarin e një terren të vështirë duke parë shirat që kanë rënë. Këto ishin arsyet që unë i besova sot lojtarëve me fizik. Fati nuk ishte me ne, por mund të ishim pak më të qartë dhe të konkuludonim rastet e krijuar”, u shpreh Cungu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: