Connect with Us

Publikohen formacionet zyrtare, Martini dhe Troisi surprizojnë me formacionet

Sport

Publikohen formacionet zyrtare, Martini dhe Troisi surprizojnë me formacionet

Publikuar

-

Teuta pret në shtëpi Flamurtarin, në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Kategorinë Superiore.

Durrsakët do të kërkojnë me çdo kushtr fitoren, e cila për ta në këtë ndeshje do të jetë detyrim. Megjithatë nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi Flamurtari në ndeshjet e fundit ka treguar rritje në lojë.

Pritet të jetë një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet në “Niko Dovana”, të cilat do të kërkojnë të marrin maksimumin nga ndeshja e sotme. Trajnerët kanë zgjedhur formacionet e tyre, me të cilët mendojnë se mund të marrin rezultat pozitiv.

Formacionet zyrtare:

Teuta: Frashëri, Arapi, Kenan Hreljic, Kuro, Avdyli, Beqja, Aleksi, Lorenco Vila, Emiliano Vila, Çyrbja , Gomes. Trajner: Edi Martini.

Flamurtari: Moçka, Hoxhaj, Ramos, Muçollari, Nebihu, Gocaj, Vrapi, Qarri, Souza, Haruni, Pjeshka. Trajner: Marselo Troisi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: