Connect with Us

Teuta bën bllofin në shtëpi, Flamurtari bën surprizën (video)

Sport

Teuta bën bllofin në shtëpi, Flamurtari bën surprizën (video)

Publikuar

-

Teuta ka bërë një hap të gabuar ndaj Flamurtarit, duke mos shkuar më shumë sesa një barazim në shifrat 1-1. Në këtë mënyrë durrsakët nuk arrijnë që të kalojnë më tepër se vendi i katërt, që nuk të jep biletën e zonës së Europës.

Vlonjatët kaluan të parët në avantazh me Harunin. Pas këtij goli, ishte Ardit Hoxha që humbi dy mundësi të mira për të dyfishua rezultatin. Nëse Flamurtari do të ishte treguar më i qetë, atëherë do ta kishte mbyllur ndeshjen në marrjen e tre pikëve. Barazimi i Teutës erdhi në saj të një penalltie ku Kallaku do të gabonte fillimisht dhe Moçka do e priste 11-metërshin, por ishte Çyrbja që e shtyu në rrjetë.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: