Connect with Us

“Tirana duhet të mos i fitojë të gjitha”, kur trajneri i Kukësit e pagëzonte si Liverpooli

Sport

“Tirana duhet të mos i fitojë të gjitha”, kur trajneri i Kukësit e pagëzonte si Liverpooli

Publikuar

-

Tirana ka rrëmbyer fitoren e radhës duke mos hedhur asnjë hap të gabuar deri tani. Në këtë mënyrë bardheblutë ia bëjnë edhe më të vështirë Kukësit, që duhet të mbajë hapin e kryeqytetasve për të arritur objektivin titull. Presioni kalon kështu i gjithi te verilindorët, të cilët fitoren e kanë një detyrim dhe duhet ta dëshmojnë që nesër ndaj Skënderbeut se gara nuk është mbyllur ende.

Por 11 fitore në 12 ndeshje të luajtura nga Tirana që nga periudha kur në stol u ul Egbo vërtet që të frikësojnë. Këtë e di fare mirë edhe Orges Shehi, i cili edhe vetë do të shprehej më parë se nëse bardheblutë vazhdojnë të shfaqin një nivel të tillë, atëherë do të bëhen si Liverpooli, duke e bërë mbyllur çështjen titull.

“Tirana ka bërë 6 fitore rrjesht, nuk mbaj mend një ekip tjetër përveç Skënderbeut në kohët e veta. Është një skuadër që po luan mirë dhe shumë e thjesht. Shoh 4 mbrojtësa që qëndrojnë aty dhe Doka merr shumë inisiativ. Më pëlqen se janë një ekip që po i japin hapësira të rinjve që premtojnë. Sigurisht Tirana nuk duhet t’i marrë të gjitha fitore sepse po i mori do të bëhet si Liverpooli. Mendoj se është një nga skuadrat kryesore për të rivalizuar deri në fund”, do të shprehej Shehi pas ndeshjes që kryeqytetasit fituan kundër Teutës.

Ndërkohë në vetëm 10 javë larg fundit, Tirana duket se është kthyer në atë që Shehi frikësohej, Liverpoolin e Superiores, teksa ka mbajtur hapin e pandalshëm deri më sot. Tani është radha e Kukësit të tregojnë nëse mund ta mbajë presionin për t’i shkuar deri në fund apo kanë hyrë në një luftë me të pamundurën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: