Connect with Us

Tirana-Laçi, formacionet zyrtare/ Shumë surpriza nga Egbo dhe Cungu

Sport

Tirana-Laçi, formacionet zyrtare/ Shumë surpriza nga Egbo dhe Cungu

Publikuar

-

Tirana dhe Laçi janë gati. Trajneri Emanuel Egbo i ka dhënë fund dilemave për atë që do të luajë në të majtë të sulmit. Në vend të Cale luan i riu Ismajlgeci, kurse pjesa tjetër e formacionit është ajo e zakonshmja, me Vangjelin që kthehet krah Muçës në qendër të prapavijës.

Laçi nuk ka Nwabueze titullar dhe në vend të tij aktivizohet Dembakwi Yomba, i cili debuton si titullar në Superiore. Cungu ka preferuar Selmanin këtë herë në vend të Gjonit, kurse pjesa tjetër e mbrojtjes dhe mesfusha janë të zakonshmet e bardhezinjve.

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Torassa, Ismajgeci, Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo

LAÇI: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Selmani, Turkaj, Shehu, Lushkja, Deliu, Xhixha, Greca, Dembakwi Yomba. Trajner: Armando Cungu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: