Connect with Us

Tomorri fiton pastër në Maliq, kërcet edhe sherri (video ekskluzive)

Sport

Tomorri fiton pastër në Maliq, kërcet edhe sherri (video ekskluzive)

Publikuar

-

U luajtën ditën e sotme 5 takimet e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë së Dytë, Grupi B. Tomori ka arritur një rezultat fantastik në transfertë ndaj rivalëve direkt të Maliqit, duke triumfuar me rezultatin 2-5. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë 2-1 të vendasve, ndërkohë që në të dytë, beratasit arritën të shënonin 4 gola duke përmbysur gjithçka.

Me këtë fitore skuadra e Kristaq Miles i dha një shuplakë të rëndë maliqarëve, duke i nxjerrë nga gara. Në sfidat e tjera. Këlcyra fitoi me goleadë ndaj Skraparit. Memaliaj dhe Butrinti nuk falën. Ndërkohë që Gramozi-Selenica u mbyll në barazim 1-1.

Nuk munguan as tensionet në këtë ndeshje. CNA.al ju sjell një video ekskluzive të njërës për përplasjeve mes lojtarëve të dy ekipeve, pas provokimeve nga ana e miqve.

Me këtë fitore skuadra e Kristaq Miles i dha një shuplakë të rëndë maliqarëve, duke i nxjerrë nga gara. Në sfidat e tjera. Këlcyra fitoi me goleadë ndaj Skraparit. Memaliaj dhe Butrinti nuk falën. Ndërkohë që Gramozi-Selenica u mbyll në barazim 1-1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: