Connect with Us

Triumfi ndaj Laçit, kapiteni Muça i befason të gjithë me deklaratën

Sport

Triumfi ndaj Laçit, kapiteni Muça i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Kapiteni i dytë i Tiranës Gentian Muça gjykon se janë lojtarët ata që mund ta bëjnë kampionatin të lehtë apo të vështirë. Pas fitores me Laçin 1-0, e cila shkëput Tiranën me 9 pikë nga Kukësi i vendit të dytë (verilindorët luajnë nesër kundër Skënderbeut), Muça u shpreh se do të kënaqej nëse Skënderbeu dhe Vllaznia do të fitonin respektivisht kundër Kukësit dhe Partizanit.

Mbrojtja, faktor i rezultateve pozitive – Kemi punuar shumë jo vetëm aty. Po marrim frytet e punës. Po mbrohemi shumë mirë dhe si skuadër.

Të rezistuarit deri në fund – E kaluam atë momentin me Skënderbeu. Rëndësi ka të mos humbasin durimin.

Rezultatet positive në vazhdimësi – U bënë të gjitha kushtet bashkë. Pas humbjes me Kukësin 1-3, kaluam në zonën e play-out. Puna, fati, të gjitha komponentët u bënë bashkë.

Frika e vetme – S’duhet të mendojmë që morëm kampionatin. Po jetojmë në ëndërr, nuk ka eufori. Serioziteti vazhdon akoma më tepër. Kemi kënaqësi ta ndjekim të gjitë kampionatin.

Fitore e Vllaznisë dhe Skënderbeut- Do të na gëzonin dyja.

Kalendari i vështirë për Tiranën – Kalendari është disi të vështirë, por jemi ne që e bëjmë të lehtë ose të vështirë”, përfundoi Gentian Muça.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: