Connect with Us

Video: Fitoi titullin, ylli argjentinas puth në buzë Maradonën

Sport

Video: Fitoi titullin, ylli argjentinas puth në buzë Maradonën

Publikuar

-

Carlos Tevez i jep titullin kampion argjentinasve të Boca Juniors, pasi mposhtën 1-0 në takimin e fundit të kampionatit Gimansia La Plata të Diego Armando Maradona. Një titull që erdhi edhe me ndihmën e Atletico Tucumana, që ndali në një barazim 1-1 River Plate.

Ricardo Zielinski mund të jetë njeriu më i urryer për tifozët e River, pasi u hoqi titullin këtë sezon, kurse 6 vite më parë kur ishte në krye të Belgranos i hodhi nga kategoria. Të mbetemi te kampionët: Boca Juniors. Carlos Tevez ishte heroi i kësaj ndeshjeje, me golin e shënuar në mesin e pjesës së dytë.

Sulmuesi, me një gjuajtje të fortë nga jashtë zone befasoi portierin e Gimnasia La Plata dhe i dha fitoren e titullin kampion skuadrës së tij. Festë e madhe, ndërkohë që ajo që tërhoqi vëmendjen ishte një veprim i Teves pa filluar ndeshja.

Ai takoi legjendën Maradona dhe e puthi në buzë. Futbollisti 36-vjeçar zbuloi më pas edhe pse e bëri diçka të tillë: “E dija se duhet ta puthja Diegon, do të isha me fat ashtu. Ndonjëherë duhet të kërkosh për fat”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: