Connect with Us

45 minutat e para/ Ja rezultatet dhe golat në Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani

Sport

45 minutat e para/ Ja rezultatet dhe golat në Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani

Publikuar

-

Janë mbyllur pjesët e para në dy takimet e Superiores, Vllaznia-Partizani dhe Skënderbeu-Kukësi. Në Shkodër, Vllaznia e mbylli fraksionin e parë të lojës në avantazh, falë një goli me penallti të kapitenit Gilman Lika.

Një penallti shumë e kontestuar për një prekje të topit me dorë, por Vllaznia nuk pyet dhe kalon në avantazh në minutën e 35-të. Ndërsa në takimin tjetër mes Skënderbeut dhe Kukësit, pati plot tre gola.

Fillimisht, është ylli i Skënderbeut, Dejvi Bregu, ai që shënon një supergol në minutën e 24-ët. Pasi merr një pasim, Bregu futet nga e majta në qendër dhe gjen cepin e largët të portës me një goditje shumë të bukur.

10 minuta më vonë, Skënderbeu do të shënonte sërish, me anë të mesfushorit Bruno Dita. Pas një aksioni të gjatë, numri 22 i “Ujqërve” ndodhet në vendin e duhur dhe në kohën e duhur, për të mposhtur në 2 tentativa Xhikën.

Kukësi arriti të shkurtojë diferencat 5 minuta para fundit të pjesës së parë, pas një goli shumë të bukur me të majtën të Valon Et’hemit.

Golat i ndiqni më poshtë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: