Connect with Us

A do të falet Skënderbeu? Ja çfarë deklaron Ilir Daja

Sport

A do të falet Skënderbeu? Ja çfarë deklaron Ilir Daja

Publikuar

-

Skënderbeu mposhti Kukësin me rezultatin 2-1 në sfidën e vlefshme për javën e 26-të të Kategorisë Superiore. Trajneri i skuadrës korçare, Ilir Daja, u shpreh i lumtur me paraqitjen e skuadrës, teksa në prononcimin pas ndeshjes për emisionin “Gol pas Goli”, Daja u shpreh:

“Sigurisht është kënaqësi që i dhurojmë këtij qytetit. Që më skuadrën në dekadën e fundit ka bërë histori në Europë dhe Shqipëri.

Në gjysmën e dytë të kampionatit kemi lojëra të mira dhe rezultateve pozitive. Shikoj frymë në skuadër, gjithë çunat sakrifikojnë për të marrë rezultatin. Gjithë merita është e tyre. Fitoren ia dedikojmë tifozëve, që me gjithë situatën, ata prap na mbështetën jashtë stadiumit.

Kemi 2 pasur 2 pamje këtë sezon. Gjysmën e parë të kampionatit kemi pasur goxha oshilacione. Kemi fituar një stabilitet qoftë në lojë dhe rezultat. Jemi ekipi i dytë pas Tiranës që kemi grumbulluar më shumë pikë në fazën e dytë. Tani e kemi kontingjentin e plotësuar. Nëse vazhdojmë të ulemi me këmbë në tokë, mendoj që do kemi një ecuri pozitive.

LOJA – Edhe filtri i parë, edhe shoqërimi nga pjesa tjetër e mbrojtjes ishte goxha mirë. Ishim një ekip i shkurtër. Dita ka disa ndeshje që luan i sakrifikuar. Ka probleme në gju. Ka më shumë merita, pavarësisht se edhe Daja shkel shumë territor. I jep qetësi edhe Elezi. Jashanica ka qenë në sinkron me veprimet. Treshja me mesfushës ka funksionuar shumë mirë. Para pak muajsh kisha 37-vjetorin. Jemi mirë deri tani (Batutë).

DËNIMI – Ka ndikuar. Nuk do ta lija vetëm te pjesa e Skënderbeut. Është ulur standarti që kishte krijuar ky ekip, duke i dhënë tonin kampionatit. Kjo gjë ndikoi edhe në rënien e nivelit të kampionatit. Shpresojmë që në fund të sezonit të vijë dhe një përgjigje pozitive. Gjë që do të na bënte shumë mirë.

SHEHI DHE FATET E TITULLIT KAMPION- Nuk luajnë trajnerët. Kanë pjesën e tyre të drejtimit. Sot luante Skënderbeu me Kukësin. E gjithë fitorja i shkon lojtarëve. Nëse bëjnë kështu sakrificash mund edhe ekipe që kanë lojtarë të mirë. Kukësi ka qenë deri para pak javësh kryesuesja e kampionatit. Nuk shohim se kush fiton dhe kush humbet, fokusohemi vetëm te Skënderbeu, shpresoj që të rikuperojmë akoma më shumë, por duke qenë me këmbë në tokë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: