Connect with Us

Armando Broja debutoi me Chelsean, por në fund rrezikoi seriozisht sezonin (video)

Kombëtare

Armando Broja debutoi me Chelsean, por në fund rrezikoi seriozisht sezonin (video)

Publikuar

-

Armando Broja debutoi dje me ekipin e parë të Chelsea. Frank Lampard i besoi djaloshit shqiptar disa minuta në fundin e takimit që Chelsea fitoi 4-0 ndaj Everton në “Stemford Bridge”. Lojtari i Kombëtares U21, gjatë një shpërthimi nga e djathta e sulmit, ka pësuar një ndërhyrje të parregullt.

Broja ka përfunduar në ajër, teksa pas kësaj ndërhyrje të parregullt, mbrojtësi Mason Holgate është ndëshkuar me karton të verdhë. Fatmirësisht, për të ardhmen e sulmit kuqezi nuk pati asnjë problem serioz.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: