Connect with Us

“Bëhu burrë, jep dorëheqjen”, ish-sulmuesi i Partizanit sulmon hapur Sormanin

Sport

“Bëhu burrë, jep dorëheqjen”, ish-sulmuesi i Partizanit sulmon hapur Sormanin

Publikuar

-

Ish-sulmuesi dhe ish-kampioni i Partizanit në sezonin 1992-1993 Edmond Dosti ashpërsoi qëndrimin ndaj trajnerit të të kuqve Adolfo Sormani duke i kërkuar të japë dorëheqjen pas disfatës së tretë radhazi në kampionat me Vllazninë, teksa shkodranët fituan minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj kampionëve në fuqi të vendit.

Edmon Dosti Partizani

Në rrjetin social “Facebook”, Dosti akuzon Sormanin për thellimin e diferencës me 15 pikë me rivalët e përjetshëm të Tiranës në këtë sezon. Ai thekson se të gjithë trajnerët italianë që kanë drejtuar të kuqtë ndër vite kanë dështuar.

Mesazhi i Edmond Dostit:

Behu burre dhe jep vet dorëheqjen…!✈ Jep dorëheqjen sa është shpejtë
Jep dorëheqjen para se te shkatërrosh eikipin e Partizanit, pasi kush trajner ka ardhur nga Italia ka shkatëruar Partizanit. Historia nuk na le të gabojmë…Kur erdhet ju ishim 2 pike para sot jemi jemi 15 pike pas, cfare emri ti vemë kësaj puno dhe mos prodho. Fanella e kuqe eshte tej e rendë. PMTP.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: