Connect with Us

Debutimi historik me Chelsean, Broja: Nëse më thërret Anglia …

Kombëtare

Debutimi historik me Chelsean, Broja: Nëse më thërret Anglia …

Publikuar

-

Armando Broja ka debutuar në ndeshjen e Chelsea-t kundër Evertonit, në atë fitore me rezultatin 4-0. Një sukses i madh ky për sulmuesin shqiptar, ndërsa trajneri Lampard po i beson gjithmonë e më shumë.

Broja ka dhënë një intervistë për “Zona Gol”. Teksa pyetet në lidhje me një ftesë të mundshme nga Anglia, rreziku ekziston, megjithëse sulmuesi shprehet se po pret aktualisht ftesën e Shqipërisë A.

Home

Nëse më thërret Anglia? Armando Broja kthen përgjigje: Nuk e di! Tani jam duke pritur ftesën nga Shqipëria A
On Mar 8, 2020
0
Share
Armando Broja ka debutuar në ditën e sotme në ndeshjen e Chelsea-t kundër Evertonit, në atë fitore me rezultatin 4-0. Një sukses i madh ky për sulmuesin shqiptar, ndërsa trajneri Lampard po i beson gjithmonë e më shumë.

Vetëm para pak minutash Broja ka qenë në një intervistë për “Zona Gol”. Teksa pyetet në lidhje me një ftesë të mundshme nga Anglia, rreziku ekziston, megjithëse sulmuesi shprehet se po pret aktualisht ftesën e Shqipërisë A.

“Enco Haliaj më gjeti në Angli dhe më dërgoi në Shqipëri, po ashtu edhe Edi Martini. Është gjë e madhe për një djalë 18-vjeç që të zëvendësojë Giroud në te Chelsea. Jam shumë i gëzuar për këtë debutimin tim.

Kam qenë pak i stresuar para ndeshjes dhe Lampard më tha që shko e kënaqur në fushë, luaj i lirë. Shokët e skuadrës më kanë uruar për debutimin dhe më kanë përshëndetur. Kur kam qenë me të rinjtë kam firmosur kontratën pasi Lampardi po i hapte rrugë të rinjëve dhe unë isha shumë i kënaqur me këtë zgjedhje të klubit.

Prandaj kam qenë i kënaqur dhe thashë që nuk kam për të ikur askund tjetër. E di që është edhe mundësia për të shkuar në një ekip më të vogël për të marrë minutat e mia, por synimi është që të luajë në ekipin e parë të Chelseat dhe po stërvitemi shumë. Nëse më vjen një ftesë nga Anglia? Akoma nuk më ka thirrur, nuk e di se çfarë do bëj. Unë jam i kënaqur me Shqipërinë, këtu e kam gjakun dhe shpresoj të thirrem nga ekipi i parë i Shqipërisë”, ka thënë Broja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: