Connect with Us

Do të luhet pa tifozë sot/ Skënderbeu i gjen zgjidhje biletave të blera ndaj Kukësit

Sport

Do të luhet pa tifozë sot/ Skënderbeu i gjen zgjidhje biletave të blera ndaj Kukësit

Publikuar

-

FSHF ka reaguar me një njoftim të fundit, atje ku thuhet se takimet e sotme të Superiores do të zhvillohen, por pa tifozë. Këtu përfshihet edhe Skënderbeu-Kukësi që ishte kryendeshja e kësaj jave dhe kishte gjithë vëmendjen e tifozëve.

Në një kohë që pritej një stadium më i mbushur në Korçë, duke parë edhe rezultatet e fundit të ekipit të Dajës, ardhja e Koronavirusit në Shqipëri ka mbyllur dyert për sportdashësit. Ndërsa Skënderbeu e ka gjetur një zgjidhje për biletat e shitura ndaj Kukësit, duke njoftuar në faqen zyrtare se ato do të jenë të vlefshme për ndeshjen e radhës.

NJOFTIMI I SKËNDERBEUT

Si pasojë e situatës së krijuar, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që takimi i javës së 26-të ndaj Kukësit të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Sqarojmë tifozët të cilët kanë blerë biletë për takimin e sotëm se bileta do të jetë e vlefshme për ndeshjen e radhës në kampionat!

Faleminderit për mirëkuptimin,

KF Skënderbeu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: