Connect with Us

E fundit/ Shqipëri-Slloveni, merret vendimi i papritur

Kombëtare

E fundit/ Shqipëri-Slloveni, merret vendimi i papritur

Publikuar

-

Tashmë është bërë zyrtare, sfida miqësore mes Shqipërisë dhe Sllovenisë nuk do të shtyhet. Ky takim miqësor që është prograrmuar për t’u luajtur më 30 mars në orën 20:45. Kombëtarja e Sllovenisë në faqen zyrtare ka bërë të ditur ndryshimin e programit dhe ky takim nuk do të luhet në Udine, por në Koper në Slloveni duke parë gjendjen alaramante që po kalon Italia për shkak të “coronavirusit”.

Njoftimi i Kombëtares së Sllovenisë :

Kombëtarja sllovene e futbollit do të zhvillojë ndeshjen e saj përgatitore me Shqipërinë në 30 Mars në orën 20.45 në Koper dhe jo në Udine, siç ishte planifikuar fillimisht. Vendndodhja ka ndryshuar për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në Italinë fqinje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: