Connect with Us

Europa në alarm nga coronavirus, merret vendimi për ndeshjet e Shqipërisë

Kombëtare

Europa në alarm nga coronavirus, merret vendimi për ndeshjet e Shqipërisë

Publikuar

-

Sitauata në Europë nuk është e qetë, teksa Italia është më e prekura ndër shtetet e Kontinentit të Vjetër. Kjo gjë ka prekur edhe Kombëtaren shqiptare të futbollit, që në fundin e marsit ka programuar dy teste miqësore. Ndeshja ndaj San Marinos në transfertë është anulluar si shkak i coronavirusit. Sipas “Procesit Sportiv” e njëjta gjë pritet të ndodhë edhe me Slloveninë.

Ndeshjet e programuara për në territorin italian nuk mund të luhen, teksa ishte hedhur hipoteza e zhvillimit të tyre në Shqipëri. Stafi e ka të pamundur të lëvizë nga Italia për shkak të masave dhe ndeshja me San Marinon pret vetëm konfirmimin nga FSHF për t’u cilësuar si e anulluar. Ende nuk ka një vendim për testin tjetër miqësor, teksa 2 rastet me virus të konfirmuara në Shqipëri dhe zbrazja e stadiumeve, mund të bëjnë që edhe ky test të anullohet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: