Connect with Us

Ishte në karantinë për dy javë, vjen lajmi i mirë për sulmuesin kuqezi të Juventusit

Kombëtare

Ishte në karantinë për dy javë, vjen lajmi i mirë për sulmuesin kuqezi të Juventusit

Publikuar

-

Juventus U 23 ishte një nga ekipet që ishte karantinuar pasi një nga lojtarët e skuadrës kundërshtare me të cilin kishin zhvilluar ndeshje, kishte rezultuar pozitiv me Koronavirus. Ndaj, për të shmangur çdo do lloj rreziku, ishte vendosur që lojtarët e rinj bardhezi të qëndronin të izoluar.

Pjesë e Juventusit është edhe futbollisti shqiptar, Xhakomo Vrioni. 21-vjeçari u bë pjesë e bardhezinjve në merkaton e janarit teksa u transferua në ekipi i Çitadelës. Pritshmëritë për Vrionin janë të larta, madje sulmuesi ka qenë pjesë edhe e stërvitjes me ekipin e parë të Juventusit.

Kështu, kjo periudhë ndërprerje e aktiviteteve nuk erdhi në momentin më të mirë për Vrionin. Megjithatë, dy javëshi i sigurisë ka përfunduar e tashmë Juventus U 23 mund t’i rikthehet normalisht aktiviteteve dhe pret urdhrat nga Federata nëse do të luhet ndeshja e radhës, ndërsa Vrioni starton sërish punën për të treguar cilësitë e tij. /Egi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: