Connect with Us

Java e 27-të e Kategorisë Superiore, zbardhet axhenda. Ja kur don të luhet supersfida Partizani-Skënderbeu

Sport

Java e 27-të e Kategorisë Superiore, zbardhet axhenda. Ja kur don të luhet supersfida Partizani-Skënderbeu

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të mbyllë sot javën e 26, teksa nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit është zbardhur axhenda e javës pasardhëse. Java e 27 e Superligës do të nisë të premte me dy duele, ndërsa të shtunë do të përmbyllet me tre të tilla.

Gjithçka do të nisë në datën 13 mars, teksa në orën 14:00 do të luhen dy sfidat e kryesuesve. Kukësi do të presë Luftëtarin, me gjasë në “Elbasan Arena”, ndërsa bardheblutë e Tiranës luajnë në transfertë me Bylis.

Data 14 mars rezervon tre sfida, në dy orare të ndryshme. Laçi pret Teutën, ndërsa Vllaznia udhëton drejt Vlorës; sfida këto që do të luhen në 14:00. Pasdite dhe nën dritën e prozhektorëve, Partizani pret Skënderbeun në 17:00, ndeshje që me gjasë do të zhvillohet në “Selman Stërmasi”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: