Connect with Us

NGJARJE E RËNDË/ Dhunë në futbollin shqiptar, tifozi godet me grusht lojtarin

Sport

NGJARJE E RËNDË/ Dhunë në futbollin shqiptar, tifozi godet me grusht lojtarin

Publikuar

-

Ka degjeneruar në dhunë, ndeshja e Kategorisë së Tretë mes Valbonës dhe Labërisë. Në momentin që lojtarët po afroheshin drejt dhomave të zhveshjes, disa tifozë të Valbonës kanë shkuar drejt tyre.

Në këtë moment, portieri i Valbonës, Daniel Çelkolaj ka ofenduar lojtarët vlonjatë, ndërkohë që edhe një nga tifozët hidhet e godet me grusht një nga lojtarët e Labërisë. Këtu nis sherri. Tre lojtarë vlonjatë, Alfredo Sinaj, Albion Zeqiri dhe Françesko Lamaj, përfshihen në sherrin me grushte me disa tifozë të Valbonës, njëri prej tyre i moshuar dhe dëmtohet në sy.

Më pas, tre lojtarët të ndihmuar dhe nga forcat e sigurisë janë futur në dhomat e zhveshjes. Po këto forca të sigurisë kanë mbyllur dyert, duke mos lejuar ndërlikimin e situatës. Edhe pse lojtarët e Valbonës kanë kërkuar të hynin në dhomat e tyre të zhveshjes, forcat e sigurisë nuk i kanë lejuar, duke lenë brenda ambienteve vetëm futbollistët e Labërisë.

Më pas, delegati i ndeshjes së dytë Kinostudio–Shkëndija Tiranë, Agim Mone, duke qenë pranë kësaj situate, ka njoftuar menjëherë policinë e rendit e cila është paraqitur pas 10 minutash. Ata kanë thënë se nuk janë lajmëruar për ndeshjen që të mundësonin një patrullë për të qenë prezent gjatë zhvillimit të saj. Deri në këto momente situata është mbajtur nën kontroll nga forcat e sigurisë së ndeshjes.

Jashtë godinës, tifozë e lojtarë të Valbonës kërkonin të merreshin nga policia tre lojtarët e lartpërmendurit që ishin sipas tyre shkaktarët e dhunës. Me ardhjen e forcave të policisë, janë shoqëruar tre lojtarët dhe tifozi tropojan që u dëmtua në sy nga grushtet e lojtarëve të Labërisë. Më pas, policët e tjerë kanë shoqëruar ekipin e Labërisë me mjetin e tyre deri te kthesa e Kamzës. Ndërsa lojtarët e Valbonës janë futur në dhomat e tyre të zhveshjes dhe më pas janë larguar edhe ata.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: