Connect with Us

Pas Brojës, një tjetër shqiptar po shkëlqen në Angli/ 2 ndeshje në 48 orë, shënon edhe gol

Kombëtare

Pas Brojës, një tjetër shqiptar po shkëlqen në Angli/ 2 ndeshje në 48 orë, shënon edhe gol

Publikuar

-

Talentet e Shqipërisë janë duke bërë një punë të mirë kohët e fundit, duke premtuar një brez të artë për Kombëtaren tonë. Pas suksesit të Marash Kumbullës, apo edhe Brojës që debutoi me ekipin e parë të një prej ekipeve më të rëndësishme angleze, Chelsea, një tjetër lojtar shqiptar po tregon shumë në fushën e lojës.

Bëhet fjalë për Armando Dobrën. Ky i fundit është pjesë e skuadrës angleze të Ipswich, ku aktivizohet sin ë ekipin e parë ashtu edhe me moshat. Dobra ka qenë protagonist ditën e sotme, ku në ndeshjen që Ipswich U-23 luajti në transfertë me bashkëmoshatarët e Cardiff-it, shënoi edhe golin e vetëm të takimit për të tijët. Ndërkohë, kjo e sotmja ishte edhe ndeshja e dytë për të brenda dy ditëve, pasi më datë 7 u aktivizua me ekipin e parë, me të cilët luajti që nga minuta e 74-t.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: