Connect with Us

Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani pa tifozë? Ja çfarë deklarojnë Takaj dhe Shulku

Sport

Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani pa tifozë? Ja çfarë deklarojnë Takaj dhe Shulku

Publikuar

-

Dy ndeshjet e futbollit të planifikuara për ditën e sotme në Korçë e në Shkodër pritet të zhvillohen pa tifozë. Dalja e rasteve të para të coronavirusit në Shqipëri, detyroi qeverinë shqiptare në orët e para të mëngjesit të pezullojë grumbullimet masive, Edi Rama foli për ndërprerje të aktiviteteve sportive.

Por Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar sqarime se çfarë nënkupton ndërprerje aktivitetesh sportive, duke pasur rastin e Italisë, ku aktivitetet sportive nuk janë ndërprerë, por ndeshjet janë zhvilluar pa tifozë. “Jemi duke kërkuar informacion shtesë” thotë për newsport.al, sekretari i përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku. Ndërkohë, klubet nuk kanë kohë.

Sot Skëndërbeu pret Kukësin në Korçë, e Vllaznia pret Partizanin në Shkodër. “Nuk kemi ende një njoftim” thotë presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj. Situata është e paqartë deri më tani, por pritet që në orët në vijim institucionet të kenë një panoramë më të qartë se çdo të ndodhë. Premisat janë që ndeshjet të luhen pa tifozë. Nuk është çudi të ndodhë një gjë e tillë: ditën e djeshme në Itali, ndeshja kryesore e Serisë A italiane mes Juventusit dhe Interit u luajt pa tifozë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: