Connect with Us

Skënderbeu-Kukësi, formacionet zyrtare/ Daja nuk lë vend për surpriza, Shehi bën shpikje

Sport

Skënderbeu-Kukësi, formacionet zyrtare/ Daja nuk lë vend për surpriza, Shehi bën shpikje

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet titullare të sfidës mes Skënderbeut dhe Kukësit, që do të luhet në orën 18:00 në Korçë. Kjo sfidë, do të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Trajneri i Kukësit, Orges Shehi, rikthehet në Korçë, tashmë si rival. Numri një i verilindorëve ka mungesa të shumta në formacion, me Teqjan dhe Shkurtajn që kanë lënë hapësira.

Lulaj është aktivizuar në qendër të mbrojtjes, ndërsa Abazaj do të bëjë pykën në sulm. Ndërsa Daja, nuk ka pasur shumë probleme në formacion dhe ka një grup të plotë për sfidën ndaj Kukësit.

SUPERIORE, JAVA 26
Stadiumi “Skënderbeu”

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Jashanica, Pëllumbi, Imami, Daja, Dita, Elezi, Gripshi, Bregu, Mensah. Trajner: Ilir Daja

KUKËSI: Xhika, Maliki, Lulaj, Obanor, Kotobelli, Limaj, Musolli, Gavazaj, Rroca, Et’hemi, Abazaj. Trajner: Orges Shehi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: