Connect with Us

VIDEO/ Jasir Asani dhe Fidan Aliti gjejnë rrugën e rrjetës në përballjen mes tyre

Sport

VIDEO/ Jasir Asani dhe Fidan Aliti gjejnë rrugën e rrjetës në përballjen mes tyre

Publikuar

-

Jasir Asani dhe Fidan Aliti kanë lënë shenjë në duelin mes tyre në Kupën e Suedisë dhe në fund ka qenë ish-sulmuesi i Partizanit ai që ka dalë duke buzëqeshur nga fusha e lojës. Të dy futbollistët kanë gjetur rrugën e rrjetës në duelin mes AIK dhe Kalmar, por në fund ka qenë skuadra e Asanit që ka kaluar më tej në Kupë duke eliminuar atë të Alitit.

Kalmar vinte me avantazhin e dy pikëve në ndeshjen direkte në grup dhe i mjaftonte edhe një barazim për të kaluar turin. Por në Stokholm dy golat e Ilatuma i dhanë një avantazh të rëndësishëm vendasve. Aliti rihapi sfidën në minutën e 76-të me golin e tij, duke bërë të mendohej se Kalmar kishte ende shanse kualifikimi.

Por vetëm 2 minuta më vonë, Asani me një sprint të shkëlqyer e një finalizim perfekt, çoi topin në rrjetën e portës kundërshtare dhe vulosi fitoren 3-1, duke festuar poshtë ultrasve kalimin e AIK mes 8 ekipeve më të mira në Kupë në Suedi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: