Connect with Us

Vllaznia-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani fut “të përjashtuarin” e madh, Jonuz bën një zgjedhje të pazakontë

Sport

Vllaznia-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani fut “të përjashtuarin” e madh, Jonuz bën një zgjedhje të pazakontë

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet e dy sfidave të sotme të Superiores, Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani. Të dy këto sfida, do të luhen pa tifozë. Në Shkodër, është një përballje shumë delikate mes Vllaznisë dhe Partizanit.

Trajneri i “Demave të Kuq”, Sormani, i ka besuar titullar Esat Malës, ndërsa Jonuz ka befasuar, duke aktivizuar Krujën mbrojtës i majtë. Më poshtë, janë dhe formacionet zyrtare të sfidës

SUPERIORE, JAVA 26
“Loro Boriçi”, Shkodër

VLLAZNIA: Efremov, Gligorov, Adili, Malota, Kruja, Lika, Gurishta, Krymi, Sidorenco, Hygor, Silvio Junior. Trajner: Mirsad Jonuz

PARTIZANI: Hoxha, Idrizi, Boldor, Bitri, Hakaj, Telushi, Ferati, Cordeiro, Çinari, Mala, Bardhi. Trajner: Adolfo Sormani

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: