Connect with Us

A do të mbahet EURO 2020? Vendos UEFA

Sport

A do të mbahet EURO 2020? Vendos UEFA

Publikuar

-

Prestigjozja spanjolle AS shkruan se UEFA ka marrë shumë telefonata për të shtyrë ose anuluar fare kampionatin Europian për shkak të situatës kritike me koronavirus. Italia është shteti i dytë më i prekur pas Kinës dhe momentalisht janë 631 persona që kanë humbur jetën për shkak të këtij gripi.

Seria A është pezulluar, kampionati francez, spanjoll, portugez dhe gjerman do t’i luajë ndeshjet me dyer të mbyllura. Takimet e shtyra mund të bëjnë që ligat të mos mbyllen në kohë.

UEFA duket se është e vendosur të mos mendojë asnjë alternativë tjetër, por të ndjekin planin. Euro2020 do të vazhdojë sipas planifikimit dhe ceremonia hapëse do të jetë në Romë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: