Connect with Us

Alarmi Coronavirusi/ Lind ideja e re për Euro 2020 dhe kampionatet kryesore

Sport

Alarmi Coronavirusi/ Lind ideja e re për Euro 2020 dhe kampionatet kryesore

Publikuar

-

Përveç kampionateve nëpër Evropë, në kaos dhe në alarm të plotë prej Coronavirusit duket edhe Euro 2020. Pavarësisht se duhet edhe 3 muaj nga nisja e kompeticionit, situata nuk duket aspak e mirë.

Kampionati italian, zviceran apo edhe ai austriak janë pezulluar deri më 3 prill dhe zor se mund ta mbyllin sezonin deri në 24 maj, kur është edhe data e fundit e dhënë nga UEFA.

Për këtë arsye, nga raportimet e fundit thuhet se shumë federata evropiane kanë bërë kërkesë në UEFA që Evropiani të shtyhet për vitin tjetër dhe në verën e këtij viti të luhen kampionatet. Këtë kërkesë UEFA tashmë po e mendon seriozisht si një zgjidhje të mundshme, pasi kaosi nga Coronavirus po rritet çdo ditë dhe më shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: