Connect with Us

Armando Broja te Anglia? Duka zbardh të vërtetën: Fola me babain dhe më tha …

Kombëtare

Armando Broja te Anglia? Duka zbardh të vërtetën: Fola me babain dhe më tha …

Publikuar

-

Armando Broja do të debutonte me ekipin e parë të Chelseat, në atë fitore të fundit të bluve të Londrës me rezultatin 4-0 kundër Evertonit. Një jehonë të madhe do të bënte ky sulmues, që tashmë ka fituar dashurinë e të gjithëve.

Megjithëse vetëm pak minuta në fushë, por duhet të theksohet se është 18-vjeç dhe kjo është një arritje. Por frika e tifozëve shqiptarë u shtua pak ditë më parë, atje ku Armando u shpreh se nuk e dinte se çfarë do të ndodhte, nëse Anglia i dërgonte një ftesë.

Në lidhje me këtë çështje, ka folur edhe Armand Duka te emisioni “Pressing”: “Jam gëzuar shumë që Broja debutoi ndaj Evertonit, ashtu si çdo shqiptar. Sa për deklaratën që do marrë ftesë nga Anglia, nuk i besoj shumë se vetë Armando dhe babai i tij më kanë thënë që Shqipërinë nuk e ndërrojmë me askënd”, tha Duka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: