Connect with Us

Champions League/ Ja formacionet zyrtare të dy ndeshjeve të sotme

Sport

Champions League/ Ja formacionet zyrtare të dy ndeshjeve të sotme

Publikuar

-

Sot në Champions League, luhen dy sfida, që startojnë në orën 21:00. Në Gjermani, Leipzig pret ekipin e Tottenham, me djemtë e Nagelsmann që e kanë fituar sfidën e parë në Londër 0-1. Tottenham dhe Mourinho kanë një detyrë të vështirë, për të fituar dhe për të arritur kualifikimin. Kjo sfidë do të luhet me tifozë të pranishëm në stadium.

FORMACIONET ZYRTARE:

Leipzig: Gulacsi, Klostermann, Upamecano, Halstenberg, Mukiele, Laimer, Sabitzer, Angelino, Schick, Nkunku, Werner

Tottenham: Lloris, Aurier, Alderëeireld, Dier, Tanganga, Sessegnon, Winks, Lo Celso, Lamela, Lucas, Dele

Ndërsa në Spanjë, Valencia pret skuadrën e Atalantës dhe italianët janë thuajse të kualifikuar. Djemtë e Gasperinit triumfuan 4-1 në Itali dhe kualifikimi për Valencian, duket mision i pamundur, duke marrë parasysh dhe faktin që do të luhet pa tifozë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: