Connect with Us

Champions League/ Atalanta e Gjimshitit siguron kualifikimin që në minutat e para

Seria A

Champions League/ Atalanta e Gjimshitit siguron kualifikimin që në minutat e para

Publikuar

-

Marrin fund shpresat e Valencias për të përmbysur Atalantën, që fitoi 4-1 ndeshjen e parë në “San Siro”. Skuadra italiane ka gjetur shumë shpejt golin e avantazhit. Miqtë fituan një penallti në minutën e dytë dhe Josip Ilicic nuk gaboi nga pika e bardhë një minutë më pas.

Slloveni u tregua i jashtëzakonshëm në aksionin që fitoi penalltinë dhe u ndal vetëm nga një ndërhyrje e parregullt e mbrojtjes vendase. Djimsiti (e ka nisur si titullar) me shokë kanë gjetur golin e avantazhit dhe kualifikimi në çerekfinale për herë të parë në histori është shumë afër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: