Connect with Us

Italianët bëhen bashkë, tifozët e klubit të futbollistit shqiptar bëjnë gjestin e madh

Seria A

Italianët bëhen bashkë, tifozët e klubit të futbollistit shqiptar bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Situata vijon të jetë e rëndë në Itali, me Coronavirus që po merr jetë njerëzish. Tifozët e Atalantës kanë bërë një gjest të rrallë, duke dhuruar 40.000 euro në spitalet lokale. Kjo ishte shuma që ata do kishin shpenzuar në udhëtimin e tyrë në Spanjë për ndeshjen e kthimit me Valencian. Pritet që edhe klubet të solidarizohen, sidomos ato me gjëndje të mirë financiare. Në momente të tilla, e vetmja gjë që nuk duhet llogaritur janë paratë.

 Italia është një nga shtetet më të prekura në botë. Kujtojmë që ndeshjet e Serie A janë shtyrë deri në një vendim të dytë. Me shpresën që gjithçka do rregullohet, në shtetin fqinjë po bëhen përpjekje që të dilet sa më shpejt nga kjo situatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: