Connect with Us

Miqësorja me San Marinon drejt anulimit, ja ku do zhvillohet sfida me Slloveninë

Kombëtare

Miqësorja me San Marinon drejt anulimit, ja ku do zhvillohet sfida me Slloveninë

Publikuar

-

Shqipëria kishte planifikuar dy takime miqësore në fund të muajit mars, më data 27 dhe 30 respektivisht ndaj San Marinos dhe Sllovenisë. Të dyja ndeshjet do zhvilloheshin në Itali, mirëpo me situatën e rënduar në shtetin fqinj prej Koronavirusit, ka bërë që të ndryshohet krejtësisht axhenda.

Kështu, ndeshja me San Marinon është drejt anulimit, ndërsa ajo me Slloveninë që është edhe më e rëndësishmja për shkak të nivelit teknik të kundërshtarit, do luhet por në një tjetër lokacion.

Sfida me Slloveninë tashmë nuk do zhvillohet në Udine të Italisë por në shtëpinë e sllovenëve, në qytetin Koper. Lajmi është zyrtarizuar nga Federata e Sllovenisë dhe në këtë mënyrë takimi i shpëton anulimit, teksa është një miqësore që mund t’i shërbejë shumë trajnerit Edi Reja

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: