Connect with Us

Përkrahën ekipin jashtë stadiumit, video e tifozëve të Skënderbeut bëhet hit në internet

Sport

Përkrahën ekipin jashtë stadiumit, video e tifozëve të Skënderbeut bëhet hit në internet

Publikuar

-

Ndeshjet e djeshme të Kategorisë Superiore u luajtën pa tifozë, një masë sigurie kjo për shkak të Koronavirusit që tashmë ka mbërritur edhe në vendin tonë.

Një nga sfidat pa tifozë, ishte edhe ajo mes Skënderbeut dhe Kukësit.

Korçarët ia dolën të fitonin në një ambient të ftohtë pa mbështetësit e tyre, megjithatë ata më besnikët, “Ujqërit e Dëborës”, sërish nuk e lanë vetëm skuadrën.

Ata ishin prezentë jashtë stadiumit duke kënduar koret e zakonshme në mbështetje të skuadrës, ndërsa arrinin të dëgjoheshin edhe brenda stadiumit.

Në këtë formë, skuadra nuk u ndje veten, ndërsa edhe tifozëve në fund iu shpërblye sakrifica pasi ekipi i tyre i zemrës ia doli të triumfonte.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: