Connect with Us

Video/ Barazimi i Flamurtarit ndaj Teutës, zbardhet fjalimi i Ribajt që motivoi skiadrë

Sport

Video/ Barazimi i Flamurtarit ndaj Teutës, zbardhet fjalimi i Ribajt që motivoi skiadrë

Publikuar

-

Fjalimet motivuese kthehen në traditë te Flamurtari. Në një video të publikuar nga dhomat e zhveshjes në “Niko Dovana”, është Andi Ribaj ai që mundohet të mobilizojë ekipin, ndonëse vetë nuk luante prej kartonëve.

“Çuna, vlerësojeni maksimalisht ndeshjen. Është ambient shumë i mirë për të luajtur. Mundësitë i kemi. Shprehuni në fushë.

Me ndihmën e Zotit të marrim pikë edhe këtu. Kushdo që të dalë aty, të pasojë e të godasë, si ta ketë mundësinë. Dhe me fitore inshAllah”, thotë kapiteni i kuqezinjve, ndërsa dëgjohet edhe një lojtar teksa thotë: “Të ndihmojmë njëri -tjetrin”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: