Connect with Us

Video/ Gol që do ta kishte zili edhe Messi, talenti shqipar i mahnit të gjithë në Angli

Kombëtare

Video/ Gol që do ta kishte zili edhe Messi, talenti shqipar i mahnit të gjithë në Angli

Publikuar

-

Talenti shqiptar,Armando Dobra është duke kaluar një formë të shkëlqyer. Aktualisht luan me të rinjtë, por njëkohësisht edhe me ekipin e parē të Ipswich.

Vetëm 18-vjeç, por në Angli përdoret nga ekipi i parë dhe të rinjtë. Këta të fundit kishin një ndeshje ndaj Cardif gjatë ditës së djeshme, për moshën U-23. Takimi përfundoi në shifrat 1-1, ndërsa goli në pjesën e parë erdhi nga Armando Dobra.

Si realizoi? Një gol që do e kishte zili edhe Lionel Messi. Me një aksion tërësisht personal dhe pa i pasur askujt, tallet me gjithë ekipin kundërshtar për ta dërguar topin në rrjetë. Padyshim që ky lojtar ka aftësi mahnitëse dhe këtë gjë e kemi përsëritur, pasi nuk është hera e parë që i shfaq. Shqipërinë po e bekojnë emigrantët nga Anglia!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: