Connect with Us

Coronavirusi i la jashtë stadiumit, tifozët e PSG-së bëjnë këtë çmenduri

Sport

Coronavirusi i la jashtë stadiumit, tifozët e PSG-së bëjnë këtë çmenduri

Publikuar

-

PSG dhe Borussia Dortmund do të përplasen mbrëmjen e sotme për ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave të Champions League. Kjo ndeshje do të luhet pa tifozë për shkak të Coronavirusit, por kjo gjë nuk i ka ndalur ultrasit francezë.

Në kuadër të ndeshjes, ata janë mbledhur në afërsi të stadiumit duke kënduar dhe kërcyer si të mos kishte ndodhur asgjë. Vërtet çmenduri pasi qoftë edhe njëri prej tyre të jetë i prekur nga virusi i tmerrshëm, mund t’ia transmetojë të tjerëve.

Të njëjtën gjë bënë edhe tifozët e Valencias një natë më parë, të cilët u grumbulluan pranë “Mestalla” për të pritur autobusin e ekipit të tyre. Në Francë numri i të prekurve është gati 1800, ndërsa të vdekur janë 33.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: