Connect with Us

Formacioni i javës/ Kroatët i “hyjnë në hak” Uzunin, talenti Çokaj me statistika të frikshme

Kombëtare

Formacioni i javës/ Kroatët i “hyjnë në hak” Uzunin, talenti Çokaj me statistika të frikshme

Publikuar

-

Ardian Ismajli është rekordmeni në Kroaci. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare është përzgjedhur tetë herë në formacionin më të mirë nga Telesport.hr, që i referohet vlerësimit të lojtarëve nga Instat Sport. Këtë javë nuk luajti për shkak se ishte i pezulluar me karton të kuq dhe tani sheh Lirim Kastratin t’i afrohet rekordit të tij.

Sulmuesi anësor i Lokomotiva Zagreb është përzgjedhur për të shtatën herë mes lojtarëve më të mirë të javës. Ai dha dy asiste në ndeshjen e fundit që skuadra e tij fitoi në transfertë kundër Gorica. Gjithashtu tentoi tre herë portën, por nuk e gjeti dot kuadratin. Dardani ishte i saktë edhe në pasimet e tij, si dhe fitoi disa duele.

Në formacionin e Telesport nuk ishte Myrto Uzuni, edhe pse shënoi dy gola. Na artikullin e publikuar, beratasi thuhet se ishte ndër ata që ishte shumë pranë përfshirjes mes më të mirëve të javës. Spikati edhe mesfushori Enis Cokaj, i cili pasoi më mirë se kushdo: 84 pasime të sakta nga 88 të tentuara.

INFOGRAFIKA HNL momcad BLANK

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: