Connect with Us

Frikë nga Kosova, ish-lojtari i Interit bën thirrje publike për …

Sport

Frikë nga Kosova, ish-lojtari i Interit bën thirrje publike për …

Publikuar

-

Ish-lojtari i Inter, njëkohëshisht kapiteni i Kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev bën thirrje publike që ndeshja me Kosovën të shtyhet. Dy skuadrat do të ndeshen në 26 mars në Shkup, në kuadër të Ligës së Kombeve. Ndeshja është tepër e rëndësishme për kualifikimin, teksa ekipit fitues do të ketë një shans më shumë për një biletë ne EURO 2020.

Takimi është vendosur të luhet pa tifozë, teksa burime zyrtare pranë federatës maqedono-veriore bëjnë me dije se do t’i kërkohet EUFA-s që ndeshja të shtyhet. Të njëjtën gjë kërkon edhe Goran Pandev, teksa në rrjetet sociale ka kërkuar një gjë të tillë.

“Kualifikimi i Maqedonisë në evropian është më shumë se sa një titull i fituar. Ne jetojmë për ta pasur një fotografi të stadiumit të mbushur me tifozët verdhëekuq, të cilët na japin fuqi dhe motiv, për të plotësuar atë që kemi humbur prej 20 vitesh. Na jepni një shans për një spektakël të vërtetë, na jepni një shans të brohorasim me tifozët tanë dhe të shkojmë tutje në evropian. Shëndeti është gjëja më e rëndësishme dhe ne gjithmonë lutemi për të. Por, na jep mundësinë për të përmbushur atë që ne e ëndërrojmë që në fëmijëri. Për hir të të gjithëve shtyni ndeshjen”, shkruan Pandev në rrjetet sociale. Pandev tanimë luan me Genoan në Serinë A. teksa në të shkuarën ka veshur fanellën e Inter.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: