Connect with Us

Kombëtarja e femrave vazhdon me paraqitjet pozitive, mund Qipron në eliminatoret e Europianit

Kombëtare

Kombëtarja e femrave vazhdon me paraqitjet pozitive, mund Qipron në eliminatoret e Europianit

Publikuar

-

Shqipëria e femrave ka marrë ditën e sotme suksesin e parë në kualifikueset për Europianin. Vajzat e Amir Grimës mposhtën në Qipro, vendaset me rezultatin 0-2.

Vendimtare ishin golat e të zakonshmes Megi Doçi, e cila zhbllokoi sfidën në minutën e 33 teksa u tregua e saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Ndërsa, në fraksionin e dytë, në minutën e 65 Zelfie Bajrmaj dyfishoi shifrat duke e bërë më të sigurt suksesin.

Sakaq, pas këtij triumfi, Shqipëria renditet në vendin e pestë, e parafundit në grup me tre pikë të grumbulluara pas pesë takimesh, duke lënë pas vetëm Qipron. Ndërkaq, pjesë e Grupit E, ku është edhe Shqipëria, bëjnë pjesë ekipe si Finlanda, Skocia e Portugalia. /VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: