Connect with Us

Liverpool-Atl. M, PSG-Dortmund/ Formacionet zyrtare

Sport

Liverpool-Atl. M, PSG-Dortmund/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Liverpool do të presë Atletico Madrid në “Anfield Road” në orën 21:00, në ndeshjen e kthimit të UEFA Champions League, faza e 1/8-ave.

Në kuadër të ndeshjes, dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare, ku bie në sy që të dy trajnerët kanë futur në lojë të gjithë “armatimet”! Klopp nga njëri krah aktivizon Henderson, ndërsa Simeone Joao Felix-Diego Costa.

Themi që luajnë “all-in” sepse Henderson mbi të gjithë vjen nga një dëmtim dhe vetëm ditën e djeshme ka zhvilluar stërvitjen e parë me grupin pas dëmtimit. Nga ana tjetër, Joao Felix dhe Diego Costa duket se janë rikthyer në 100% të formës dhe Simeone i ka besuar nga minuta e parë.

PSG pret Dortmund-in në shtëpi për ndeshjen e kthimit të 1/8-ave.

Francezët do të kërkojnë të përmbysin humbjen 2-1 të pësuar në ndeshjen e luajtur në Gjermani, ndërsa verdhezinjtë do të kërkojnë të mbrojnë avantazh për të siguruar një vend në çerekfinale.

Lajmi i mirë për vendasit është se Mbappe do të jetë në dispozicion të Tuchel, por do ta nisë sfidën nga stoli, ashtu si Mauro Icardi.

Ndërkohë, Favre do t’i besojë nga minuta e parë fenomenit Haaland, autori i dy golave në ndeshjen e parë.

Formacionet zyrtare:

PSG: Navas; Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat; Di Maria, Gueye,Paredes, Neymar,Cavani, Sarabia.

Dortmund: Burki; Zagadou, Hakimi, Guerreiro, Hummles, Piszczek; Witsel, Emre Can; Sancho, Hazard, Haaland.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: