Connect with Us

Liverpooli fiton ndaj Atleticos, por kualifikimi vendoset në shtesa ose penallti

Premier Liga

Liverpooli fiton ndaj Atleticos, por kualifikimi vendoset në shtesa ose penallti

Publikuar

-

Nuk mjaftojnë 180 minuta për të vendosur Liverpool-Atletico Madrid! Njësoj si në Madrid, ndeshja e kthimit mbyllet 1-0 për ekipin vendas, që i falet golit të Wijnaldum dhe tashmë do të duhet koha shtesë për të vendosur se kush do të prekë çerekfinalet e Champions League.

Sfida ishte gati-gati e gjitha me një melodi, me Liverpoolin që dominoi pjesën më të madhe të takimit, me raste të shumta, ku Oblak padyshim e shpëtoi shumë herë ekipin e tij. Pas disa rasteve të njëpasnjëshme erdhi edhe goli i “The Reds”, ku në minutën e 43’, njeriu i Championsit, Wijnaldum shënoi.

Holandezi shfrytëzoi një krosim mjaft të mirë të Chamberlain dhe goditi bukur me kokë, duke mos i dhënë asnjë shans Oblak, i cili u detyrua të dorëzohej. Me rezultatin 1-0 u mbyll edhe pjesa e parë e takimit.

Pjesa e dytë nisi njësoj si e para, me Liverpoolin që ishte më kërkues dhe krijoi shumë raste. Ai më flagranti ishte me Robertson, i cili ishte shumë i pafat, pasi u ndal vetëm nga traversa.

Mundësi shënimi pati edhe për Salah e Mane, por të dy sulmuesit u treguan të pasaktë. Atletico arriti të rezistonte deri në fund dhe tashmë gjithçka do t’i drejtohet shtesës, me rezultatin e përgjithshëm nga dy ndeshjet që ka mbetur 1-1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: