Connect with Us

Milani ndryshon pronar/ Messi do të jetë përforcimi i madh

Seria A

Milani ndryshon pronar/ Messi do të jetë përforcimi i madh

Publikuar

-

Milani duket se do të ndryshojë pronarin e saj, teksa në Itali raportojnë se grupi Elliot nuk do të jetë më zotëruesi i kuqezinjve. Sipas kanalit televiziv “7 Gold”, një nga biznesmenët më të njohur në botë, Bernard Arnault, i cili është njëkohësisht edhe pronari i “Louis Vuitton”, ka ofruar në tryezë një shifër bindëse krerët aktualë të Milanit. Madje media italiane tregon se grupi Elliot praktikisht e ka shitur tashmë klubin italian, ndërsa Arnault duket se ka ardhur me idenë për ta rikthyer edhe njëherë “djallin” aty ku i takon.

Një projekt që bind është ai i multimiliarderit francez, që nuk do të humbasë kohë sapo të ulet në karrigen e kreut të Milanit, duke synuar afrime të mëdhaja. Një prej tyre është edhe ylli argjentinas Messi, që nisur nga ndodhitë e fundit te Barcelona, mund të lërë Spanjën pas një periudhe shumë vjeçare. Shifra padyshim që nuk do të jetë e vogël, por duke ditur se për cilin do të investohet, atëherë është tërësisht e justifikueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: