Connect with Us

Nuk ka dritë në fund të tunelit, “play out”-i te dera, Partizani rrezikon turpin!

Sport

Nuk ka dritë në fund të tunelit, “play out”-i te dera, Partizani rrezikon turpin!

Publikuar

-

Nuk ka dritë në fund të tunelit për Partizanin në Shkodër. Pengjet për një penallti të mohuar, në gjykimin unanim të specialistëve, dhe një kundër, që më së paku, mund të konsiderohet bujare, e megjithatë pas një serie prej 3 humbjesh radhazi, ata qartazi kanë humbur petkun e kampionëve.

Partizani nuk po ngre dot kokë, Sormani vazhdon të këmbëngulë se skuadra e tij prodhon lojë dhe në gjykimin teknik mund të ketë të drejtë, por ndërkohë rezultatet nuk ia japin. Partizani i tij është në pikiatë, 15 pikë larg kreut, në vend të 6-të në klasifikim dhe vetëm 3 pikë larg vendit të tetë, që kushtëzon play out-in.

Të flitet për titull në këtë moment është thjesht utopi e pastër, Partizani duhet të evitojë një turpërim më të rëndë, atë të mbetjes jashtë kompeticioneve europiane. Sormani nuk luan vendim, i konfirmuar nga klubi, trajneri nuk mund të mësojë Brownin e Solomonin të bëjnë gol, për ta duket një fjalë e huaj, edhe pse në gjuhën e futbollit është universal. Me merkaton është gabuar, por merkatoja e radhës, ku mund të tentohet korrigjimi, është vetëm verën e ardhshme. Në këtë moment, gjithçka e kanë në dorë vetë lojtarët. Kalendari ofron dy sfida të forta, me Skënderbeun, që vjen si një ndër skuadrat më në shëndet të kampionatit bashkë me Tiranën, dhe pastaj Kukësin. Të vështira, por edhe të denja për të shkarkuar te futbollistët motivimin e nevojshëm ekstra, të gjithë në këtë moment janë të thirrur në misionin “Shpëtoni Partizanin!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: