Connect with Us

Video: Shënoi golin e fitores në fund, futbollisti brazilian bën festimin epik

Sport

Video: Shënoi golin e fitores në fund, futbollisti brazilian bën festimin epik

Publikuar

-

Shumë shtete kanë vendosur të pezullojnë kompeticionet sportive, ndërsa në vende të tjera po luhet futboll pa praninë e tifozëve. Kampionati në Arabinë Saudite vazhdon me stadiume të mbyllura dhe lojtarët kanë përfituar për të bërë pak humor.

Luisinho është një emër i panjohur për tifozët e shumtë. Braziliani ofensiv është pjesë e Al Wehda prej 1 janarit të këtij viti dhe sot ka realizuar një gol shumë të rëndësishëm. Skuadra arabe fitoi 1-2 në fushën e Al Ittihad, duke u ngjitur në vend të tretë.

Goli i fitores erdhi në minutën e fundit dhe autori ishte Luisinho. 29-vjeçari u nis të festonte me tifozët, por shkallët e stadiumit ishin bosh. Aktrim shumë i bukur i brazilianit, i cili nis më pas festën me shokët e skuadrës.

Luisinho goal celebration after the latest round of the Saudi league was played without spectators from soccer

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: